IDO Tańce Par - zmiany od 2019 roku

Informacja od Przewodniczącej Komisji Departamentu Tańców Par PZTan Pani Michaliny Podolskiej- Borckiej.

 

 

Szanowni trenerzy, 

zwracam waszą uwagę na istotne zmiany w IDO Departamencie Tańców Par, które będą obowiązywały od roku 2019.

 

Opłaty startowe na turniejach IDO:

 

20€ za start w poszczególnych grupach dyscyplin:

1) Salsa, Salsa Solo (dawniej: Shines), Bachata, Merengue, Salsa Rueda, Caribbean Dances

2) Discofox, Jitterbug, West Coast Swing

3) Caribbean Show, Latin Show, Couple Dance Formations

4) Synchro Dance

5) Argentine Tango

6) Production (jeśli zawodnik startuje tylko w produkcji, płaci normalną opłatę startową 20€. Jeśli zawodnik rywalizuje w jakiejkolwiek innej dyscyplinie z grupy 1-5 podanej wyżej, nie będzie płacić dodatkowych opłat startowych za produkcje).

 

Przykład łączonej opłaty startowej:

·salsa pary, Synchro dance grupy i salsa solo = 20€+20€ = 40€

·Discofox, Bachata, Argentine Tango, Caribbean Show Solo = 20€+20€+20€+20€ = 80€

 

 

 

Ważne informacje dotyczące dyscyplin:

 

· Salsa Shines - zmiana nazwy na Salsa Solo 

 

· Salsa grupy i formacje - choreografie mogą być partnerwork wykonywany przez pary, a także footwork tanczony przez grupę/formację solistów/tek.

 

· Bachata grupy i formacje - choreografie mogą być wykonywane tylko przez pary i trzymanie za ręce powinno dominować. Ilość uczestników 4-12 par. 

 

· Jack & Jill - będzie rozgrywane tylko w kategorii wiekowej Adults. Pary zostaną podzielone losowo i zmienią się w każdej rundzie. Zawodnicy (mężczyźni i kobiety) mogą zapisywać się jeden po drugim, a nie jako para. W pierwszej rundzie para zostanie zestawiona razem losowo (przez komputer) lub dziewczęta losują z kosza numery startowe partnerów - ilość adekwatna do liczby startujących chłopców. Jeśli jest więcej dziewcząt, to chłopcy muszą tańczyć dwa razy. Tyle samo dziewcząt i chłopców przechodzi do następnej rundy. Jeśli 10 chłopców i 13 dziewczyn jest w pierwszej rundzie, to 6 dziewczyn i 6 chłopców przejdzie do następnej rundy. Losowanie partnerów musi nastąpić po każdej rundzie. Podczas rund kwalifikacyjnych sędziowanie partnera i partnerki zostanie podzielone. Tylko w finale będą oceniani jako para.

 

· Synchro Dancing duety - muzyka obowiązującą zostanie podana przez IDO w najbliższym czasie.

 

 

Informacje zostały zatwierdzone przez Prezesa PZTan Pana Zbigniewa St. Zasadę. Opracowane przez Przewodniczącą Komisji ds. Tańców Par PZTan Panią Michalinę Podolska-Borecką, po konsultacjach z Komitetem ds. Tańców Par IDO.