V Turniej Tańca CARIBE 2020

CARIBE 2020

 

Jako pierwszy turniej Polskiego Związku Tańca w nowym 2020 roku w dniu  26 stycznia,

w malowniczo położonym wśród świętokrzyskich lasów ośrodku „Polanika” w miejscowości Chrusty k./Zagnańska, odbył się piąty już Turniej Tańca CARIBE 2020.

Jak co roku turniej zorganizowany został przez Studio Tańca CANDELA Kielce. W turnieju wzięło udział blisko 200 debiutantów z 13 klubów tańca z Kielc, Jędrzejowa, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania i Sienna.

Turniej dedykowany był dzieciom i młodzieży, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę

z tańcem i tu stawiali swoje pierwsze kroki w rywalizacji turniejowej.

Rywalizacja ta obejmowała poziomy rekreacyjne (czyli debiuty i klasy medalowe) w takich kategoriach jak: Salsa, Disco Dance, Hip Hop, Jazz Dance, Modern, Bachata, Merengue, Discofox , Break Dance, Akro Dance, Electric Boogie, Ballet, Belly Dance / Oriental .

Rozgrywki objęły wszystkie kategorie wiekowe w konkurencjach solo, duety i pary.

Turniej CARIBE 2020 to z pewnością sukces organizacyjny PZTan i organizatorów. Widać to było na wielu uśmiechniętych twarzach najmłodszych tancerzy uważnie oglądających swoje, niejednokrotnie pierwsze, dyplomy i medale.

Caribe 2020 zapisze się w historii – nie tylko polskiego tańca. Po raz pierwszy została bowiem rozegrana konkurencja Bachata solo. Cieszy fakt, że od razu znalazło się wielu tancerzy, którzy chcieli rywalizować w nowej formie współzawodnictwa.